ELÇİLER CATERING - ELÇİLER TEMİZLİK HİZMETLERİ BİLGİSAYAR GIDA İNŞAAT TAŞIMACILIK SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. / İnşaat ve Peyzaj Hizmetleri

İnşaat ve Peyzaj Hizmetleri

İnşaat ve Peyzaj Hizmetleri

Peyzaj uygulama çalışmaları, peyzaj projelendirme hazırlıkları ile başlamaktadır. 

Peyzaj projeleri; drenaj, sulama sistemi, aydınlatma ve bitkilendirme tasarımı ile birlikte çizilen projeler bütünüdür.

Yapılan drenaj projesinde; drenaj hatlarının geçtiği alanlar, kullanılan malzeme boyutları ve özellikleri açık bir şekilde gösterilmektedir.

Sulama sistemi projelerinde, sulama sisteminin anahat borusu, boru özellikleri, spring yerleri, springlere su ulaştıran boruları ve zamanlayıcının özellikleri bulunmaktadır.

Aydınlatma projesi içerisinde; devreler, ana akım hattı, aydınlatma elemanlarının şekilleri, boyutları ve özellikleri gösterilmektedir.

Bitkilendirme tasarımı projelerinde ise bitkilerin isimleri, kullanım alanları, adet, ren kve şekil bakımından tasarımları belirtir.

Firmamız; uygulamalar sırasında tecrübeli kadrosuyla müşteri memnuniyetini ilke edinerek hizmet vermektedir.

RULO ÇİM 

Rulo çim çiftliklerinde özel bakıma tabi tutularak tohumdan üretilen yüksek kalitede çimin kalıplanarak, çimlendirilmek istenen alanlara yerleştirme metodudur. 

Hazır çim günümüz peyzajının en önemli parçası olarak kabul görmektedir. 

En kısa zamanda çim alan tesis etmede kullanılan yöntem rulo çim yöntemidir. Ekme çim yöntemine göre daha kolay çim alan oluşturulur.

Bahçe daha sık bir dokuya daha kısa zamanda kavuşur çünkü rulo çim, üretim tesislerinde daha itinalı ve bilinçli bir şekilde üretilir ve adaptasyon sorunu yaşamaz.


DRENAJ 

Herhangi bir alanda toprağın su tutma kapasitesini aşan fazla suyun toprak içerisinde yatayda ve düşeyde hareket etmesi yada geçirimsiz yüzeylerde çeşitli nedenlerle oluşan suyun alandan tahliyesidir.

Alanın topografik yapısı, su baskısı, toprağın su tutma ve su çekme kapasiteleri göz önünde bulundurularak uygun planlamalar yapılması gerekmektedir.

Bu planlamalar alanda biriken yada birikmesi muhtemel suyun drene edilerek; yapılara ve alana suyun yaptığı baskıdan dolayı oluşabilecek zararlardan alanı korumuş olur .

PEYZAJ PROJELENDİRME 

Müşterilerimizin isteği doğrultusunda, peyzaj mimarlarımızın, doğa koşullarına uygun olarak tasarladığı 2 ve 3 boyutlu projeler hazırlanır. Yerinde etüd edilerek uygulamaya geçilir.İyi bir uygulama ,başarılı bir proje aşamasından geçmelidir.

Mimarlarımızın proje aşamasında dikkat ettiği unsurlar ;
1- Projelerin uygulama alanı ile uyumlu,estetik bakımdan doyurucu olması ,
2- Projelerin fonksiyonel ve kullanım bakımından verimli olması , 
3- Projelerin potansiyel kullanıcı isteklerini karşılaması 
4- Bitki dışında kullanılacak elemanların da doğa ile bütünleşebilen malzemelerden seçilmesi ,
5- Rüzgar ve güneş gibi iklimsel faktörlerden kaynaklanan olası zararların engellenmesi, gürültü ve toz perdeleri yaratarak yaşam alanlarının kalitelerinin yükseltilmesi
6- Bütçesel anlamda uygun ve uygulanması mümkün olan projeler çizilmesi

Proje onayı alındıktan sonra yapılması gereken çalışmalar:
- Alan Envanter Projeleri
- Drenaj Projeleri
- Sulama Projeleri
- Aydınlatma Projeleri
- Sert Zemin Projeleri
- Bitkilendirme Projeleri
- Uygulama
- Aplikasyon Projeleri
- 3 Boyutlu Görseller